Web Ötesi | Hayal Gücünün Dışında

Avengers En İyi 5 Lider

5. Black Panther (Kara Panter) Wakanda hükümdarı T’Chaka’nın oğludur. T’Challa babası bir suikasta öldükten sonra yeni hükümdar olmuştur. Hükümdar olan T’Challa Wakanda’nın eko en büyük avantajı çok nadir bulunan özel bir metal biçimi olan “vibranyum” madeni çıkarmalarıdır. Vibranyum mermileri ve bıçakları durduran bir madde. Kostümü bu maddeden yapılmıştır. Ülke yönetmekte iyi olduğu gibi avengers ekibinde de liderlik yapmıştır.

4. Hulk (Yeşil Dev) Bruce Banner zeki bir bilim adamıdır. Askeri deney sırasında kendi hazırladığı gama bombasından etkilenip 2. bir kişiliğe sahip olur. Bruce Banner sinirlediği zaman bir anda hulk’a dönüşüp ortalığı dağıtmaya başlıyor. Tabi Avengers Endgame de böyle olmadı. Zeki bir bilim adamı ve güçlü bir Avengers olması onu listemizde 4 sıraya getiriyor.

3. Thor Odin oğlu Asgard’ın prensi. Şimşek tanrısı olan Thor sadece layık olan kişilerin kaldıracağı bir çekiç kullanarak hem şimşeği yönetiyor hemde uçmak için onu kullanıyor. Avengers ekibine kardeşi Loki dünyaya saldırı düzenlediği sırada katıldı ve gücünü kullanarak en güçlüsü olduğunu kanıtladı. En güçlü yenilmez Thor bizim listemizde 3. sırada.

2. İron Man (Demir Adam) herkesin sevdiği fedakar sevecen ve bir dahi olan Tony Stark bir silah tanıtımı sırasında kaçırılır. Kendini kurtarmak için bir zırh icat eder ve ortalığı dağıtır. Kurtulduğu zaman zırhı geliştirir ve dünyayı kurtarır. Avengers kurulduğu zaman ilk teklif ona gider ve ekibe katılır. Yönetim ilk başlarda o üstlenmese de her zaman zekasını gösterir.

1. Kaptan Amerika 2. dünya savaşı sırasında Amerika süper asker yapmak için bir formül geliştirdi. Formül yenilmez askerler yapmak ve nazi Almanya’sını ve silah geliştiricisi hidra’yı yıkmak için kullanılacaktı. Steve Rogers yenilmez asker seçilir. Nükleer silah taşıyan uçağı halkı kurtarmak için buzula düşürür. 80 yıl sonra donmuş şekilde bulunur ve hayla hayattadır. Uyandığında geçmişten kimsenin kalmadığını görür ve Avengers ekibine katılır. Tüm olaylarda en başta o öncü olur. Kaptan Amerika en iyi liderlerden biridir.

Furkan Güler

Yorum Yap

Bizi takip edin

Utanma, iletişime geç. İlginç insanlarla tanışmayı ve yeni arkadaşlar edinmeyi çok seviyoruz.